Beliau sebelum ini berlepas ke Gaza dalam misi bantuan kemanusiaan di sana. Semalam, beliau dan pasukannya tiba di Malaysia dan kini sedang menjalani kuarantin yang telah ditetapkan KKM.

Belum pun hilang penat menaiki kapal terbang, beliau sudah mula menggerak misi membantu golongan yang memerlukan. Cukup menyentuh hati akan semangat yang ada dalam diri Ustaz Ebit Lew ini.

Dalam bingkisan terbaru di laman facebooknya, Ustaz Ebit Lew memuat naik nombor yang boleh dihubungi sekiranya memerlukan bantuan barangan dapur. Setiap negeri tidak terkecuali termasuklah Sabah dan Sarawak.

Pohon doakan ye. Bantuan barang dapur buat seluruh Malaysia. Sedih sayu berat ujian kita semua di Malaysia. Menangis baca berita-berita di Malaysia orang bunuh diri. Sesiapa yang benar-benar perlukan bantuan barang dapur di seluruh Malaysia boleh hubungi nombor ini.

Bantuan diberikan tanpa mengira bangsa atau agama. Kita semua sebuah keluarga. Team Kasih Umat di Seluruh Malaysia akan membantu. Esok mereka hantar setakat yang mampu.
Lokasi & No Telefon
1.Kota Kinabalu,Sabah 01121820646
2.Seberang Perai Utara,Penang 0184636181
3.Semporna,Sabah 01159023120
4.Bintulu,Sarawak 0164035460
5.Senawang,Negeri Sembilan 0173164974
6.Bandar Kuantan,Pahang 01161096263
7.Kudat,Sabah 0169771243
8.Pasir Mas,Kelantan 0179478716
9.Sungai Petani,Kedah 01127226330
10.Ipoh,Perak 01151523766
11.Kunak,Sabah 0166033149
12. Pasir Gudang JB 0107068364
13. Kuala Terengganu 01120507611
14. Melaka Tengah 01139900575
15.Kuala Lumpur,Selangor 0176296906

IKLAN

Nak macam-macam info? Join channel Telegram keluargagader club

Jom sertai pertandingan Pilihan Keluarga Bulan Ini. Caraya mudah, klik sahaja link INI atau imbas QR code yang ada di poster. Hadiah menarik menanti anda!

IKLAN